Pn-Pt: 9:00-16:00 | Sb: 9:00-16:00
Zanim zdecydujesz się na psa

Zanim zdecydujesz się na psa – przeczytaj i zastanów się czy spełniasz podstawowe warunki do adopcji, a także, czy Twój styl i tryb życia na to pozwalają.

Podstawowe warunki

  • Pies może zostać adoptowany tylko przez osobę pełnoletnią
  • Osoba adoptująca wyraża zgodę na ewentualną wizytę przed i po-adopcyjną
  • Psy nie są wydawane na łańcuch, jeśli mają przebywać na podwórku muszą mieć zapewnione schronienie i uniemożliwioną drogę ucieczki poza teren posesji
  • Jeśli adoptujesz szczeniaka jesteś zobowiązany zgłosić się ze zwierzęciem do kastracji/sterylizacji po osiągnięciu przez nie odpowiedniego wieku

Jak długo pies musiałby pozostawać sam w domu?

Jeśli dużo pracujesz i rzadko przebywasz w domu,  adopcja psa nie jest dobrym pomysłem. Psiak, który się nudzi może zniszczyć rzeczy w domu lub źle się zachowywać.

Czy będziesz regularnie spacerować z psem?

Pies musi wychodzić na minimum dwa, trzy spacery dziennie. To czas w którym poznaje nowe zapachy, biega, kontaktuje się z innymi czworonogami, odkrywa świat i załatwia swoje potrzeby fizjologiczne.

Gdzie mieszkasz?

Bez względu na to, czy mieszkasz w domu z ogrodem czy w mieszkaniu, zastanów się, czy w niedalekiej okolicy, znajdują się miejsca, w których bezpiecznie pospacerujesz z psem.

Jeśli wynajmujesz mieszkanie…

Upewnij się, że właściciel mieszkania zgadza się na adopcję psa. To dużo prostsze niż przeprowadzka, konflikt, lub powrót psa do schroniska..

Czy wszyscy domownicy zgadzają się na psa? Czy w domu nie ma alergików?

Porozmawiaj z domownikami o swoich planach. Czy pomogą w opiece nad psem w razie Twojej choroby lub wyjazdu? Czy któryś z domowników ma uczulenie na sierść lub ślinę zwierząt? Dowiedz się przed wizytą w schronisku.

Czy „stać Cię” na utrzymanie psa?

Koszty karmy, akcesoriów dla psa, corocznych szczepień, odrobaczania, ewentualnego leczenia czy hoteliku na wakacje. Może uzbierać się spora suma. Czy Twoje zarobki pozwalają na adopcję?

Czy jesteś świadom, że to decyzja na lata?

Adopcja psa powinna być na zawsze. Jak małżeństwo- w zdrowiu i chorobie, na dobre i na złe. Uwzględnij również swój wiek. Jesteś osobą starszą? Czy wobec tego adopcja szczeniaka to dobry pomysł? Co stanie się z psem, jeśli odejdziesz przed nim?